ОСББ знизить комунальний тариф. На скільки? та Коли?

Нещодавно в окремій статті на сайті ми вивчали (очікувані) показники діяльності ЖЕКу. Та дійшли висновку, що його робота є вкрай неефективною для співвласників будинку, які своєчасно сплачують за послуги.

Давайте тепер розглянемо, як будуть виглядати в порівнянні з показниками ЖЕКу такі ж цифри для ОСББ. Висновки до таблиці – далі по тексту.

screenshot_14

Робимо висновки :

  1. Навіть з урахуванням можливої похибки в розрахунках на 10-15%, економічна ефективність ОСББ для співвласників будинку очевидна. Сума коштів, що залишається на утримання будинку після адміністративних витрат становить 15 тис грн у ЖЕКу та 115 тис грн (!) у ОСББ. Тобто, ОСББ у 7 разів збільшить ресурс для розвитку комунального господарства в нашому будинку.
  2. Очевидно, для утримання будинку навряд чи є необхідність надлишкових коштів у розмірі майже 100 тис грн на місяць (понад 1 млн грн на рік). Тому, навіть з урахуванням можливих втрат та витрат на початку роботи ОСББ (затримки оплати внесків, фінансування нових проектів тощо) виглядає безпечно знизити комунальний тариф у будинку на 10% одразу після початку такої роботи.
    Ймовірно, після перших 6-12 місяців роботи, оптимізації витрат та завершення певних проектів, тариф можна буде знизити ще на 15-20%. Альтернативно, після створення ОСББ комунальний тариф можна залишити незмінним, а знизити його на 20-30% вже після першого року роботи. Залишаємо це питання відкритим… для подальшого обговорення.

Щодо програми роботи ОСББ в нашому будинку на найближчий рік після його створення та проектів, які будуть реалізовані, ми готуємо окрему статтю. Чекайте її до кінця жовтня. Направляйте нам пропозиції та ідеї щодо покращення життя в будинку (d25a.in.ua@gmail.com) – з задоволенням включимо їх в перелік добрих справ для ОСББ.

* * *
Редакція www.d25a.in.ua готова надати можливість ЖЕКу відповісти на цю та інші статті на сторінках сайту. Також запрошуємо жителів висловитись про нагальні проблеми життя в будинку.

* * *
Запрошуємо обговорити цю статтю на нашій сторінці в мережі Фейсбук

* * *
Читайте також про вигоди створення ОСББ для будинку Дегтярівська, 25А, корпус 1 на цій сторінці.