«ЖЕКономіка» нашого будинку

Тривалий час ми намагались отримати від ЖЕКу економічну інформацію щодо його діяльності в нашому будинку. Перш за все, для того, щоб зрозуміти, скільки ж реально наших грошей витрачається на утримання будинку та території навколо. А також, щоб зрозуміти наскільки ЖЕК ефективно розпоряджається нашими грошима.

Коротко кажучи, детальної інфомації про доходи та витрати ЖЕКу отримати так і не вдалось. І це не дивно – приватні комерційні організації розкривають свої фінансові показники вкрай рідко.

Втім, за останні роки у нас накопичилось достатньо фактів та обгрунтованих припущень, щоб застосувати оціночні судження та скласти приблизний звіт про щомісячні доходи та витрати ЖЕКу. В таблиці – показники, на які ми вийшли. Нижче – коментарі до цих цифр.

screenshot_10

Які можна зробити висновки:
  1. На утримання самого ЖЕКу загалом використовується приблизно 55% грошей, які ми сплачуємо на утримання будинку та прибудинкової території. Ще 6% наших грошей витрачається на подачу води в квартири, які не сплачують за воду. І лише 39% наших оплат власне витрачаються на утримання будинку.
  2. Не враховуючи витрат на оплату праці кос’єржів та охоронців на в’їзді у двір, на догляд за будинком залишається лише приблизно 15 тисяч гривень на місяць. Цього ледь вистачає, щоб покрити витрати на вивезення сміття та подати електрику до ліфтів та у коридори. Про ремонт будинку, протипожежні заходи та інші серйозні витрати мови не йде.
  3. В таблиці показані дані в неопалювальний сезон. Починаючи з листопада, ЖЕК матиме додаткові витрати на обігрів квартир неплатників у розмірі приблизно 100 тисяч (!) гривень на місяць. Таких грошей ЖЕК, звісно, не має. Тому, накопичена з минулих років заборгованість перед КиївЕнерго в розмірі 460 тис грн в цьому сезоні буде зростати прискореними темпами. Ймовірно, це призведе до обмеженням подачі опалення до всього будинку вже у грудні 2016 року.

* * *

Редакція www.d25a.in.ua готова надати можливість ЖЕКу відповісти на цю та інші статті на сторінках сайту. Також запрошуємо жителів висловитись про нагальні проблеми життя в будинку.

* * *
Запрошуємо обговорити цю статтю на нашій сторінці в мережі Фейсбук

* * *

Читайте також про вигоди створення ОСББ для будинку Дегтярівська, 25А, корпус 1 на цій сторінці.