Фінансовий звіт ЖЕКу за 2018 рік, або звідки ОСББ візьме кошти

На русском языке эту статью можно почитать здесь.

Наше майбутнє ОСББ має амбіційні цілі, вони перелічені ось тут – на окремій сторінці. Дехто сумнівається, наскільки вони реальні, і чому, наприклад, працюючий зараз ЖЕК не може їх виконати.

Тому, ми вирішили продемонструвати можливості ОСББ в нашому будинку за допомогою економічних розрахунків.

Раніше, в 2016 році, ми вже порівнювали «економіку» ЖЕКу та ОСББ. Але у 2017 році на нашу комунальну економіку вплинули дві важливі події: перша, тариф на обслуговування будинку було підвищено на майже 70%, а друга, наш ЖЕК став платником ПДВ, і тепер вимушений сплачувати до бюджету близько 18% доходів від обслуговування (ПДВ та єдиний податок).

Як і раніше, ЖЕК не оприлюднює економічної інформації щодо управління будинком. Тому, знову спробуємо змоделювати його фінансові показники, щоб зрозуміти наскільки ж ця організація ефективно розпоряджається нашими грошима.

За останні роки у нас накопичилось достатньо фактів та обгрунтованих припущень, щоб застосувати оціночні судження та скласти приблизний звіт про щомісячні та річні доходи та витрати ЖЕКу у 2018 році.

Електронні таблиці можна подивитись ось тут – цифри за місяць та за рік (на окремій сторонці файлу).

В таблиці нижче – показники, на які ми вийшли.

Які можна зробити висновки:

  1. На утримання самого ЖЕКу загалом використовується більше половини коштів, які ми сплачуємо на утримання будинку та прибудинкової території (а точніше – 56%). У ОСББ цей показник буде на рівні лише 14%.
  2. Не враховуючи витрат на оплату праці косьєржів, прибиральника, та охоронців на в’їзді у двір, на догляд за будинком залишається лише приблизно 20 тисяч гривень на місяць. Цього ледь вистачає, щоб покрити витрати на вивезення сміття та подати електрику до ліфтів та у коридори. Про ремонт будинку, протипожежні заходи та інші серйозні витрати мови не йде.
  3. Всі податки, які ЖЕК сплачує до бюджету з наших коштів, складають близько 1,1 млн грн на рік. У ОСББ вони складатимуть не більше 400 тис грн.
  4. У ЖЕКу зовсім не залишається коштів на розвиток комунального господарства, в той час як ОСББ щомісяця акумулюватиме 115 тис грн на заплановані проекти. За рік ця сума складе близько 1,4 млн грн.

* * *
Редакція https://cosmopolitan.kiev.ua готова надати можливість ЖЕКу відповісти на цю та інші статті на сторінках сайту. Також запрошуємо жителів висловитись про нагальні проблеми життя в будинку.

* * *
Запрошуємо обговорити цю статтю на нашій сторінці в мережі Фейсбук

* * *

Читайте також про завдання нашого ОСББ на цій сторінці.