Скільки ми платимо за обігрів коридорів взимку?

(на русском языке эту статью можно почитать здесь) 

Це питання з серії «Ви завжди хотіли дізнатися, але боялися запитати» 🙂

Спробуємо сьогодні на нього відповісти. Але спочатку розглянемо «зимову» квитанцію за комунальні послуги. Я взяв свою за березень 2018 року.

Ані «обігріву коридорів», ані обігріву МЗК ( «місця загального користування») там немає. Тобто за що ми платимо додатковий тариф – не зрозуміло … обговоримо це пізніше.

Причому, цей додатковий тариф не вказано в квитанції окремо. У рядку «опалення» сума за опалення згідно квартирного тепло-лічильника показана єдиною сумою разом з додатковим тарифом – так, щоб було складніше в цьому розібратися. Очевидно, ТОВ «Центрбудсервіс» не хоче, щоб жителі задавали питання по цих цифрах.

Проте, цей рядок містить всі необхідні дані, щоб зрозуміти свої витрати.

Наприклад, на моє квитанції за березень – різниця між показаннями лічильника на кінець і початок місяця – 0,802 гігакалорії (Гк). Тариф на опалення – 1355,83 грн за 1 Гк. Перемножуємо дві цифри – отримуємо 1087,38 грн.
Стільки я повинен заплатити за обігрів квартири в березні.
А в квитанції вказано – 1304,85 грн. Різниця між цими цифрами – 217,47 грн – це і є додатковий тариф, доданий ЖЕКом в цьому місяці.

По моїй квартирі ця переплата склала 1,87 грн за метр. Цікаво, по інших квартирах ця сума в березні така ж? Хто розрахує цю суму по своїй квартирі? …

Якщо взяти цю переплату за всі шість «зимових» місяців, то у мене вона виявилася загалом 1743 грн (або 15 грн на метр площі квартири).

Беручи до уваги, що в нашому будинку 35,500 кв метрів корисної площі, можна припустити, що по всьому будинку додаткові витрати на обігрів взимку 2017/2018 року склали близько 530 тис грн.

Ви питаєте багато це чи мало? … А на це питання ми відповімо вже в наступній статті 🙂