Заборгованість за житлово-комунальні послуги станом на 1.03.2018

1 березня 2018 року ЖЕК оприлюднив дані про заборгованість жителів за житлово-комунальні послуги. Здогадуємось, що це було зроблено у відповідь заклики до ЖЕКу опублікувати звіт про його діяльність та плани щодо розвитку нашого ЖКГ на майбутнє.

Давайте порівняємо ці цифри з показниками вересня 2016 року та зробимо висновки.

 

 

 

 

 

 

Коментарі та висновки
  1. Загальна сума заборгованості зросла на 195 тис грн (111%). Зросла заборгованість по кожній секції, а також зросла кількість квартир-неплатників (на 54%).
  2. Як і раніше, нічого не вказано щодо заборгованості нежитлових приміщень. Їх в нашому будинку 23 (загальна площа майже 2,000 кв метрів). Залишається здогадуватись, чи то в них зовсім немає заборгованості, чи то ЖЕК її приховує, чи то вони (за домовленістю) не платять за послуги взагалі.
  3. 21% квартир затримують оплату. Тоді як у 2016 році їх було лише 13%.
  4. Якщо хтось з наших читачів не платить ЖЕКу з принципових міркувань – наприклад, з огляду на неналежну якість сервісу – ми радимо змінити позицію. Це деструктивний підхід – не оплачувати неякісні послуги, а у відповідь ЖЕК не буде надавати послуги, бо немає грошей. Це глухий кут взаємної безвідповідальності. Ми радимо зворотнє – оплачувати, але вимагати послуги. А якщо їх домогтись неможливо – шукати альтернативу ЖЕКу, наприклад, створювати ОСББ. Це конструктивний підхід до вирішення проблеми.

* * *
Запрошуємо обговорити цю статтю на нашій сторінці в мережі Фейсбук

* * *
Інша стаття на тему – чому у ЖЕКу збільшується заборгованість за послуги – “Як працюватиме наше ОСББ”

* * *